Σωσίας του Μητσοτάκη πήγε στο Dragons’ Den – Τι ιδέα παρουσίασε στους κριτές (βίντεο)
13 Φεβρουαρίου 2024
Ένας επιχειρηματίας που ήταν ίδιος ο Κυριάκος Μητσοτάκης εμφανίστηκε στη γνωστή τηλεοπτική εκπομπή του ΑΝΤ1.
Ο επιχειρηματίας, Κωνστάντιος Μπατσιώλας, κατάφερε να κλέψει την παράσταση στη γνωστή τηλεοπτική εκπομπή Dragons’ Den, του ΑΝΤ1, όχι για το επιχειρηματικό του πλάνο – μιας και δεν κατάφερε να κερδίσει κάποια επένδυση – αλλά για την ομοιότητά του με τον Κυριάκο Μητσοτάκη.
«Γεια σας dragons. Ονομάζομαι Κωνστάντιος Μπατσιώλας και είμαι founder kai ceo…», είπε αρχικά ο επιχειρηματίας όταν παρουσιάστηκε μπροστά στους Dragons. Ο Λέων Γιοχάη έμεινε εντυπωσιασμένος από την ομοιότητά του με τον πρωθυπουργό και συμπλήρωσε: «… της Νέας Δημοκρατίας», προκαλώντας το γέλιο του Χάρη Βαφειά.
![](https://planetwebradio.gr/wp-content/uploads/2024/02/οο-1-1024x575.jpg)
«Εγώ θέλω να σας πω ότι μου θυμίζετε τον Μητσοτάκη. Δεν ξέρω αν σας το έχει ξαναπεί κάποιος άλλος», είπε στη συνέχεια ο Λέων Γιοχάη, με τον παίκτη να απαντά: «Ναι, δεν είστε ο μόνος…».
Η ιδέα του Κωνστάντιου Μπατσιώλα δεν έπεισε, τελικά, τους Dragons.
Ο Λεών Γιοχάη αποχαιρέτησε τον επιχειρηματία λέγοντάς του: «Κύριε πρωθυπουργέ σας ευχαριστούμε πάρα πολύ».
Η ομοιότητα του επιχειρηματία δεν έμεινε απαρατήρητη από το γνωστό σατιρικό site Luben, το οποίο δημιούργησε σχετικό βίντεο: